Pantofi de Dans | Page 2 | Comunitatea Let's Dance

Pantofi de Dans

Frmos chestia asta cu pantofii, zambet si mult noroc profului care vrea sa faca dansatori din noi :p
 
eu mi-am notat nr domnului Dumitrescu. o sa-i fac o vizita cand ma intorc de la mare dar nu-mi va fi greu sa danzez in sandalute cu toc? pana atunci am eu sandalutele mele cu talpa de pluta... :geek:

multumesc profu pentru indrumari...pantofii acestia ma ajuta sa nu-i julesc picioarele lui lucian?

@geo dar ne mai ajuti si tu sa devenim dansatori , asa-i?dupa ce vom termina acest curs se da vreun examen ca sa absolvim?
@lucian nu prea vii pe forumul nostru....ce-i cu tine? iti cumperi si tu pantofi?
 
@Mel - eu nu am cu ce sa va ajut,depinde de voi sa vreti zambet . cat despre examen...nu stiu ,vorbiti cu S.
 
Deocamdata am stat bine cu picioarele zambet oricum am pariat pe o chestie aia de la dans vezi ca am dreptate si vine si berea zambet
 
Mel a spus:
eu mi-am notat nr domnului Dumitrescu. o sa-i fac o vizita cand ma intorc de la mare dar nu-mi va fi greu sa danzez in sandalute cu toc? pana atunci am eu sandalutele mele cu talpa de pluta... :geek:

multumesc profu pentru indrumari...pantofii acestia ma ajuta sa nu-i julesc picioarele lui lucian?

Din ce am vazut eu pana acum, fetele se simt mult mai bine cand danseaza cu sandalele cu toc. Nu stiu exact care e explicatia, tine cumva de pozitia piciorului.

Cat despre julit picioare... cum era vorba aia... 'daca vrei, poti' :p indiferent de pantofi zambet_largzambet_largzambet_larg
 
Mie mi se pare ca pe tocuri fac piruetele mai rapid.
Cand dansez in ceva fara toc, trebuie sa ma ridic pe varfuri ca sa-mi iasa.
 
Buna
Sper sa fac si eu parte din echipa de dans.
O intrebare: personal, ma simt mult mai bine pe tocuri, toata viata am purtat tocuri de 10 cm, este o problema daca imi iau sandale cu toc?! Avand in vedere ca asa ma imbrac de obicei si oriunde as merge tot pe tocuri as fi, ma gandesc ca as putea dansa fara probleme. Poate nu de 10 cm dar nici de 4.
 
ca sa fie mai evidenta problema mea :bounce:
Sotul are 1,80 si eu 1,61
 
buna,

imi poate spune si mie cineva care sunt preturile pentru sandalute/pantofi in prezent?
am gasit pe site niste preturi dar erau din 2006...incruntat
multumesc
 
in jur de 150 de lei pentru baieti, iar fetele dau in general cateva zeci de lei in plus zambet
 
Re: De unde imi pot cumpara/comanda pantofi de dans ?

Buna,
am cumparat si eu de curand pantofi de dans de la Timisoara (Mihuta-International) si sunt foarte multumita de ei. Am dat comanda prin fax si am primit pantofii prin posta.
Au costat 200 lei.
Nu sunt chiar ce am comandat, dar sunt foarte comozi, asa ca.............una peste alta, este ok.
Ca idee........am comandat ca partea din fata a sandalelor sa fie model DF029 si partea care se leaga de picior DF 009
Iata ce a iesit:
 
Re: De unde imi pot cumpara/comanda pantofi de dans ?

A trecut ceva vreme dar nu am lasat asta sa ma opreasca si am fost la atelierul de langa magazinul elenor unde a zis Sorin numai ca acum magazinul FOURMI este acum magazin MEGA IMAGE.

Acum revin la subiect am fost de curand sa-mi comand pantofi si domnul Costel mi-a aratat modele de pantofi latino si standard similare cu modelele ce se vindeau la standul de la concursul "DANCE MASTER"(13-15 martie).Findca eu am marimea la picior 44-45 nu putea sa-mi faca pantofi latino si asa ca mi-am ales standard pretul era 120 de lei si mi-a spus sa-i ridic dupa 2 saptamani.

Si daca va intrebati daca face si sandale de dans raspunsul e da dar nu stiu de ce fel ca nu am intrebat.
 
Sus