Cinste lor... Vicecampionilor! | Comunitatea Let's Dance

Cinste lor... Vicecampionilor!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nowismine

Scriu tâgâdâm, ca un Căluț
Fost cursant Let's Dance
De multe ori ura:

:arrow: Pentru Mihaela si Andrei: cei mai frumosi si mai gratiosi incepatori care s-au vazut la acest concurs de salsa! Ati fost o incantare! Felicitari pentru efort si vointa :roll:

:arrow: Pentru Sensei, Maestrul sau domnul S. : cel mai instructor dintre instructorii de dans, o minte sclipitoare si niste miscaaaari domnule. zambet_larg Excelenta treaba ai facut profesore. Poti sa fii mandru de "opera" ta!

Pentru cei care nu au fost prezenti aseara in Club Magique trebuie sa spun ca reprezentatii Let's Dance, Mihaela Duca (grupa III) si Andrei Ciubotaru (grupa II) s-au clasat pe un mai mult decat meritat loc II la sectiunea de incepatori a primului concurs de Salsa din Bucuresti. Daca adaugam si faptul ca din juriu au facut parte atat buni cunoscatori ai fenomenului Salsa (consulul cubanez si un campion european) cat si dansatori de varf (campionul Romaniei la dans sportiv de 12 ori) ar trebui sa fie clar ca ai nostri colegi au fost notati de niste profesionisti.

In asteptarea unor poze si filme de la eveniment, mai aveti sansa sa prindeti o idee despre ce s-a intamplat la emisiunea Povestiri Adevarate de Acasa, in reluare, Luni 09.05 ora 05:00 (da.. e vorba de cei care vor "neaparat"). :!:

In incheiere ca si la deschidere:
FELICITARI, APLAUZE si URALE
 
felicitari si din partea mea celor doi pt participare si pt munca depusa!

apropo dansatorul din juriu ce a fost prezentat drept campion european nu este campion european! mai verificati si voi informatiile primite !Este doar un dansator foarte bun!

sorry, dar nu-mi plac minciunile!
 
Salut,

Dansatorul din juriu, prezentat ca un campion european, este un dansator de salsa extraordinar (in opinia mea si a altora este cel mai bun din Romania), este persoana care practic a adus acest dans la noi in tara!
Numele lui este Michael Mussulis !
Mi-a fost profesor o perioada de timp (prea scurta as zice eu), dar salsa pe care o stiu (sau nu) am invatat-o tot de la el, avand ca intermediar primul meu profesor de dans, Tudor Mihai!

Au fost si persoane care nu stiu cata treaba aveau cu dansul (ambasadorul Cubei), dar au fost si persoane care au multa treaba cu dansul (Michael, Mihai Petre).

In opinia mea juriul a arbitrat corect, si toti care au fost acolo au meritat sa fie !

Doar o opinie personala!

Nici mie nu-mi plac minciunile, dar nici parerile Off-topic ,
S.
 
Laso balta Sorin, nu merita efortul. Tot timpul se va trezi cineva care sa critice intrun fel sau altul, sa starneze scandal, etc. Mi-sa spus multe pana acuma, inclusiv ca nu am ureche muzicala, ca nu stiu Rueda, etc.

Lumea e plina de oameni invidiosi si rautaciosi, daca ei vor sa creada ceva, sa-o creada, e problema lor. Crezi ca acest babe_ro merita inca un scandal?

Mersi pentru cuvintele tale, chiar daca nimeni nu vrea sa recunoasca ca Salsa a fost intoarsa pe dos cu venirea mea.

Michael.
PS: Dupa 7 ani de Salsa, cred ca ari fi mai bine ca lumea sa se concentreze de a critica oameni locali (profi/dansatori din Romania) care nu au o baza concreta in Salsa, dar totusi asi permit sa se prezinte ca adepti de Salsa, etc... Ami puteti spune mie cati din acesti profi stiu diferentele intre stiluri? Sau sa danseze pe alt ritm decat pe 1? Care din ei stiu sa sparga ritmul? Sau care din ei prind acente...?
 
Multa munca si o combinatie inspirata. Felicitari!
 
detalii...

Uite, pentru ca tot ai aparut aici, Michael, pentru ca ai fost in juriu si pentru ca in general Sorin si nu numai ne-au povestit de tine poate ne spui mai multe despre acest concurs. Ce au vazut ochii tai si poate si ai altor mebri ai juriului ? Si nu uita perechea noastra model ! zambet_larg

alex,
elev (Sorin imi sopteste "figurant") Let's Dance
 
Felicitari Andrei si Mihaela !!! atzi fost meseriasi 8) 8)
 
Concurs - opiniile mele personale...

In prim plan, mersi pentru invitatia de a comenta asupra concursului.

Primul lucru pe care sant nevoit sa spun este ca am ramas uimit si extrem de impresionat de aproximativ toti dansatori din Cluj. In opinia mea personala, Clujeni au fost de x 100 mai buni decat noi si mai pregatiti, pentru nivelul lor, si decat timp invata si danseaza Salsa. Au dansat super frumos, curat, elegant, Salsa traditionala, cu multa importanta pe muzica si accente. Intradevar, au si facut multe greseli, au pierdut ritmul, si multi nu au recuparat, dar per ansamblu, am ramas uimit. BRAVO CLUJ, si personal cred ca in 2-3 ani vor fi si mai buni, oricum asta sper...

In general, am fost dezamagit ca multi nu au facut efortul sa se prezinte cu costumatie. A fost o oprtunitate pe care au ratato, si de-astfel au fost punctati prost.

Tin sa spun ca per ansamblu concursul a fost extrem de reusit, desi clubul a fost mult prea mic pentru acest eveniment, ringul de dans extrem de restrans, iar nu toata lumea a putut vedea concurenti. A fost inghesuiala mare langa ring, si asta a mai influentat spatiul de dans. Dar, daca asta este ce sa putut de data asta, trebuie sa fim multimiti cu cea sa putut realiza, si sa spera ca sa va realiza mai bine urmatorul concurs, poate daca vor exista alte oportunitati, sponsori, etc.

Dar, am fost extrem de fericit sa vad atitia cupluri, in total 27 de cupluri au participat. Asta va da mult curaj altora pe viitor sa participe la urmatoarele concursuri.

As zice ca mi-as fi dorit ca categoriile de punctaj sa fi fost mai multe. Au fost: COSTUMATIE, TEMA, ACCURATETE, COMPLEXITATE, PARTENERIAT. Personal eu ma uit la mai multe aspecte si cele care au fost mau cam limitat, desi cea ce zic nu zic cu critica negativa. Marian a impus aceste categorii si a fost ok, eu daca as face un concurs as pune mai multe categorii. Ca exemplu, as fi vrut sa vad: RITM, INTERPRETARE MUZICALA, GRESELI, RECUPERARE, FOOTWORK / SHINES, SIGURANTA, ANIMATIE, INTERACTIE PUBLIC/JURIU - si stiu ca veti spune ca sant prea multe!!! zambet As fi vrut sa pot puncta 0 daca cred ca nu se cuvine nici un punct, ca exemple un cuplu care nu au costumatie merita 0, nu 1 - adica cel mai mic punct. Ar fi bine sa poti de-puncta pentru greseli, sau pierdere de ritm cu -n puncte. Ar fi bine sa dai extra puncte pentru cei gresesc dar recupereaza subtil, elegant, fara ca publicul sa-si dea seama.

O mica parenteza aici, pentru cei care au gresit si au renuntat sa continue. Un sfat daca ami permiteti, un dansator profesional NU SE OPRESTE sub nici o forma. Numarul trebuie terminat cu orice pret, chiar daca choregrafia sa stricat, etc. Nu este nici o rusine daca ies greseli, astea se pot intimpla si la cei mai buni dansatori din lume. Este mai important sa continui, si sa termini cea ce ai inceput, asa cum se poate, si vorbesc si din proprie experienta.

Acum despre avansati. Sper din tot sufletul sa nu se mearga prea departe cu acrobatii, cum deja sa inceput in america, de-oarece se va pierde din esenta Salsei. Daca vom face numai acrobatii de la cap la coada, va deveni un mare circ, si nu vom mai putea spune ca facem salsa. Trebuie mentinuta Salsa traditionala pe prim plan, si in concursuri, presarate cateva acrobatii de bun gust, la momentul potrivit. Cea ce e prea mult strica, in opinia mea.

Revenind la jurizare, desi am fost membru de juriu, in opinia mea sa jurizat 100% fair si corect. Cei care au castigat au meritat. Si tin sa spun ca eu am fost extrem de dur cu punctajul. Nu pot comenta asupra punctajul fetei sau consulu cubanez, dar pot confirma ca Mihai Petre si eu am avut rezultate identitice.

In final, nu am remarcat daca cantecele au fost limitate la un numar de minute fix, eram prea ocupat sa-mi dau seama, dar personal si din experienta, prefer sa nu existe acest gen de limitare. Eu sant de parerea ca fiecare cuplu trebuie sa poata dansa intregul cantec, oricat timp dureaza cantecul.

Cred am spus multe, si e suficient "for now" zambet Daca mai ami vin opinii, le voi posta pe forum. Singurul lucru pe care-l mai spune, este ca sper din tot sufletul ca cei care au castigat locul 1, sa nu devina aroganti sau inganfati. Se intimpla cu prea multi acest fenomen, si sincer este extrem de neplacut sa-l vezi, si sa-l simti in lumea noastra de Salsa. Si considerand ca santem putini, aroganta se simte foarte tare. Tin sa mentionez, ca ma bucurat ca Marian a acceptat sfatul meu de a nu prezenta cuplurile din poartea scolii X, pentru ca asta sigur va fi dat ragaz la comentari urate, si antagonism. Concursul a fost intre niste oameni, nu intre niste scoli. Marian a avut o mica scapare, cand nu sa abtinut de a preciza ca cuplul castigator la incepatori, au fost antrenati de el. Dar asta este numai opinia mea. Am auzit multi spunand, "Dece alte scoli nu au trimis concurenti?", iar eu cred ca asta este gresit. Nu trebuie ca scolile sa TRIMITA cupluri, ca nu ne batem intre scoli (desi asta este ce se intimpla in realitate). Trebuie ca fiecare om sa decida daca vrea sa participe, si este datoria profului sa ajute cu pregatire, curaj, etc.

Ok, gata, acum astep comentarii... zambet

Cu respect,
Michael.
PS: Am postat si o chestie la topicul "Salsa" (la coada), despre Partenerul Ideal, daca nu ati citit inca... zambet
 
sa vazut clar ca multzi au pierdut puncte din cauza lipsei costumatziei 8)
 
Felicitari pentru campionii scolii noastre si pentru S zambet Oricum cred ca meritau sa fie felicitati chiar daca nu castigau pt ca au muncit mai mult si au fost singurii de la noi care au participat zambet Data viitoare sper sa fie mai multi ''lets dance'' care vor participa.
 
Multumiri

Vine tarziu acest mesaj, imi cer scuze, dar au fost ceva dificultati tehnice :oops:

Multumesc tuturor celor care ati venit si ne-ati incurajat sambata. Ati fost ataaat de muuulti..... Si faptul ca am vazut atatea chipuri cunoscute a insemnat enorm exact inainte de evolutie.

Thanks again !
 
Si eu vreau sa multumesc din suflet tuturor celor care ne-au sustinut la concurs! Dupa ce am dansat pe ring eram foarte dezamagita pentru ca am avut acel blocaj la inceputul coregrafiei, insa pana sa aflam rezultatele, datorita incurajarilor voastre, am reusit sa depasesc momentul si sa fiu pregatita pentru un eventual esec.
Multumesc Michael pentru cuvintele frumoase pe care ni le-ai spus mie si lui Andrei dupa concurs. Inseamna mult pentru noi!
Multumesc inca o data Sorin pentru efortul depus. Ma bucur ca am reusit sa-ti rasplatesc aceste efort! P.S. Vezi ca nu e chiar asa de rau sa ai ca obiectiv locul III? Inca este loc de surprize.....
As vrea sa mai multumesc inca la doua persoane, care nu stiu ce contributie importanta au avut:
Cameliei, deoarece ea m-a convins sa particip la acest concurs si pentru ca a crezut in mine chiar daca atunci nu stiam nici macar pasul de baza de la salsa...
Nowismine, da, si tie trebuie sa-ti multumesc pentru ca l-ai sustinut foarte mult pe Andrei si implicit aceasta pereche pe care am format-o (stii foarte bine la ce ma refer!).

Va pup pe toti si, hei,... dance is fun!
Mihaela
 
Si mai multe...

Am sa profit in continuare sa mai cer lamuriri.
Ma intereseaza mai ales din experienta ta, Michael, la concursuri. Mai exact cum te pregatesti pentru o asemenea ocazie. Fiind vorba de cateva elemente importante: muzica, costume, coregrafie, care trebuie legate si transformate in ceva unitar. Apropo de tema: parerea mea e ca spectacolul e mult mai interesant daca se adauga ceva specific, se munceste la o interpretare anume pe langa dansul in sine. Banuiesc ca nu sunt singurul in aceasta oala ? 8)
Pe de alta parte sunt total de acord cu tine ca a iesit mult mai bine daca s-a pus accentul pe dansatori si nu pe scolile de la care provin. Desi este fara indoiala un detaliu important sa sti cine este in mare masura responsabil pentru pregatirea lor din cate am auzit eu pana acum despre "rivalitatea" dintre scolile de dans am ramas cu un gust cel putin amar. Este lucrul care iese in evidenta cel mai mult din "fenomenul" Salsa in Romania. Parca totusi ar fi mult mai bine daca s-a colabora in loc de a "lupta" :idea:
Acum ca sa fiu si putin indiscret. Din cate am inteles nu mai ai scoala de Salsa. Asta sa fie motivul pentru care tu erai practic singurul instructor de Salsa din juriu ? Sper sa nu mi-o iei in nume de rau... :oops:

sa aveti zile insorite,
alex

PS: Cu placere Miha facuochiul
 
Clasamentul concursului de Salsa !

Avansati

I - Tarec Baiceanu & Ana-Maria Valceanu (176 pct)
II - Bogdan Florescu & Andreea Suciu (167 pct)
III - Tudor Mercea & Ramona Dita (158 pct)
IV - Adrian Sirb & Laura Buia (155 pct)
V - Felix Crainicu & Daniela Stoica (149 pct)
VI - Lucian Dinca & Ileana Raslan (145.5 pct)
VII - Nicu Ciupe & Carolina Capitan (142 pct)
VIII - Calin Pop & Roxana Gutu (140.5 pct)
IX - Robert Weis & Alina Dragomir (139.5)
X - Victor Ionescu & Elena Dobre (139)
XI - Costin Malaescu & Ana Mirea (132.5)
XII - Mihai Ganz & Eva-Katalin Antal (119)
XIII - Calin Boca & Andreea Gorcsa (108.5)
XIV - Horatiu Stoenescu & Cristina Pop (106.5)

Incepatori

I - Victor Nastasoiu & Violeta Barhoata (160 pct)
II - Andrei Ciubotaru & Mihaela Duca (132.5)
III - Vlad Pamula & Laura Crisan (108.5)
- Mihai Petrescu & Simona Bucurei (108.5)
IV - Sorin Mitrea & Laura Merceanu (108)
V - Daniel Bujoreanu & Cristina Stinghe (105)
VI - Ovidiu Pop & Silvia Chiselita (100.5)
VII - Mihai Bucur & Daniela Caraba (97.5)
- Vali Alexandrescu & Ena Macovei (97.5)
VIII - Serghei Raileanu & Alina Raileanu (90.5)
IX - Claudiu Carbunaru & Adina Neacsu (70,5)
X - Alin Habianu & Victoria Bulgaru (61)
 
Mishaile a spus:
Multumesc Michael pentru cuvintele frumoase pe care ni le-ai spus mie si lui Andrei dupa concurs. Inseamna mult pentru noi!
Mihaela

You're welcome, si keep up the good work! zambet
 
Re: Si mai multe...

nowismine a spus:
Am sa profit in continuare sa mai cer lamuriri.
Ma intereseaza mai ales din experienta ta, Michael, la concursuri. Mai exact cum te pregatesti pentru o asemenea ocazie. Fiind vorba de cateva elemente importante: muzica, costume, coregrafie, care trebuie legate si transformate in ceva unitar. Apropo de tema: parerea mea e ca spectacolul e mult mai interesant daca se adauga ceva specific, se munceste la o interpretare anume pe langa dansul in sine. Banuiesc ca nu sunt singurul in aceasta oala ? 8)
Pe de alta parte sunt total de acord cu tine ca a iesit mult mai bine daca s-a pus accentul pe dansatori si nu pe scolile de la care provin. Desi este fara indoiala un detaliu important sa sti cine este in mare masura responsabil pentru pregatirea lor din cate am auzit eu pana acum despre "rivalitatea" dintre scolile de dans am ramas cu un gust cel putin amar. Este lucrul care iese in evidenta cel mai mult din "fenomenul" Salsa in Romania. Parca totusi ar fi mult mai bine daca s-a colabora in loc de a "lupta" :idea:
Acum ca sa fiu si putin indiscret. Din cate am inteles nu mai ai scoala de Salsa. Asta sa fie motivul pentru care tu erai practic singurul instructor de Salsa din juriu ? Sper sa nu mi-o iei in nume de rau... :oops:

alex

Alex, ca sa-ti raspund in ordine:

1. A te pregati pentru un concurs depinde in prim plan de regulile impuse de catre organizatori. Din momentul ce sti care sant limitele, poti sa te orientezi asupra ce poti face. Nu stiu exact cum sa-ti raspund la intrebarea ta, dar cea ce produci (ca numar) depinde de tine in general, adica ai decizia daca vi cu un numar fara tema, sau daca vrei ca dansul sa fie legat de ceva ca un film, un cantec, un personaj, o carte, etc. Poti prelucra cantecul daca te pricepi. Idea este ca in general in Salsa nu exista reguli, si din experienta mea proprie, fiecare are libertatea sa inventeze ce vrea. Apropo de reguli, eu ca exemplu sant obisnuit cu cantece intregi, nu cu limita de timp fix adica 2.5 minute fix, si personal nu ma-s baga la un concurs cu limita de timp. Uni fac numere cu coreografie de la cap la coada, cea ce necesita un nivel de stapanire foarte mare asupra nervilor, memorie, si capactitatea de recuperare daca un pas a fost gresit. O asemenea de coregrafie este foarte riscanta de-oarece deca ceva sa gresit, risti sa nu mai poti termina numarul corect. Eu am fost invatat cu principiul de improvizare. Proful meu avea stilul de a face numere bazate pe 90% improvizatie, si 10% momemente de coregrafie. Asta mi-sa parut mai complicat, dar in acelasi timp mi-a oferit mai multa libertate si calm, in special daca ceva se buseste in mijlocul dansului. Cu o asemenea de coregrafie, ai mai mari sanse de a recupera bine, si chiar fara ca publicul sa observe, un lucru care este important pentru un dansator profesionist. Si in legatura de tema, asta depinde de nivelul personal ai fiecaruia. In opinia mea, la inceput, cand nu ai experienta, mai bine nu te arunci la coregrafie cu tema, ci lucrezi la ceva mai simplu dar care este in puterile tale de a dansa bine. Eu tot timpul am fost de parerea ca trebuie sa poti merge inainte de sa alergi...

2. Da a iesit mult mai bine ca Marian nu anuntat scolile la care apartineau concurenti, dar totusi au fost ceva mici discutii. Sa ne multumim ca discutiile nu au mers mai departe, si nu a iesit nici un scandal.

3. Faptul ca eu momentan nu predau nu CRED ca are vreo legatura cu faptul ca eu am fost selectionat ca juriu, si sper ca asa este. Avand in vedere, ca din toti din Romania (fara exceptii), eu sant singurul care face Salsa de 7 ani, si am experienta de concursuri, congrese, etc, mi-sa parut logic ca eu sa fac parte din juriu. Chiar daca eu sant prof, si am scoala mea, nu inseamna ca nu pot fi impartial - cea ce sa demonstrat cu acest concurs. Problema este ca nimeni nu a avut curajul sa aibe incredere pana acuma, in special avand in vedere ca eu sant certat cu majoritatea din Salsa (si sant oaia neagra al Salsei). Sincer sa fiu, nu stiu dece Marian ma ales pe mine, nu ma asteptam, avand in vedere ca am auzit de la altcineva ca sant in juriu, nu de la Marian. Joi seara la-m sunat sa confirm zvonul, si mi-a zis ca da, sant in juriu. De 3 ani decat sant in Romania, nu am auzit pe nimeni vorbind despre mine ca juriu, probabil ca toata lumea credea ca eu voi fi impulsionat/influentat de rivalitati, revanse, agenda personala, etc. Asa ca acest lucru va ramane un mister, sau poate Marian poate da o explicatie mai precisa decat mine. Poate ca ai dreptate, poate ca faptul ca momentan nu predau a fost motivul dece am fost ales, este o explicatie logica.

Si despre rivalitati, acest fenomen intradevar este un lucru urat si murdar, care ma socat profund. Ca parenteza, de acea momentan nu predau, pentru ca si eu la randul meu am avut atitea probleme si tradari, in special decatre oameni pe care iam considerat prieteni. Problema este extrem de simpla, si anume motivatia dece uni fac Salsa:

1. Pentru bani - pentru uni a face un $200-$300 pe luna este un lucru mare, de-oarece ei nu au slujbe banoase, iar uni nu au slujbe deloc.
2. Pentru femei - este in cerc vicios, avand in vedere ca multi vad impactul unui dansator bun asupra fetelor are, si ei la randul lor vor sa aibe puterea de a agata. Multi vin si fac Salsa pentu 6 luni sau suficient ca ei sa poata dansa binisor, si cand sant suficient de siguri pe ei, se lasa de lectii ca sa se concentreze pe distractie, adica a mege la discoteca sa agate. Alti merg mai departe, si se fac profi, ca sa profite de puterea care o are un prof.
3. Pentru a fi idolizati - la uni oameni le place sa fie idolizati, sa primeasca laude de la alti, aplauze cand danseaza, etc. Asta apartine de ego si orgoliu, si din pacate sant multi care cauta asta.
4. Revanse - sant multi care fac Salsa, si devin profi numai pentru revanse. Ca sa fiu explicit, acum 3 ani cand am venit in Romania, am descoperit toate certurile intre dansatori de Salsa. Erau vreo cateva gasti, formate din "elita" de dansatori, si restu. Mai era si Wilmark cu ai lui. Cei din "elita" au refuzat sa invete pe alti, uni chiar erau prieteni, alti au oferit sa-i invete dar numai pe bani, cea ce a adus la certuri, prietenii distruse, intrigi, barfe, rautate, etc. Asa ca uni (si ma refer la personaje specifice), sau ambitionat sa invete Salsa ca sa la dea o palma la cei care le-au facut rau. Din pacate am avut si eu un rol in toate intrigile astea la inceput, ne-stiind toate certurile am fost manipulat un pic timp de uni, pana cand mi-am dat seama si ma-m rupt de totul, si-mi urmez calea mea personala. Dar din pacate, nici o-data nu poti cunoaste un om suficient de bine, si chiar dupa 1 an sau mai mult, am avut surprize de la uni apropriati, care avea agendele lor proprii, care ma-u tradat la prima ocazie, etc.

Ce pot sa-ti spun, eu personal cred ca comunitatea de Salsa ari putea pune capat la toate problemele astea daca ari vrea. Eu personal cred ca comunitatea de Salsa este impartita in 10% oameni care strica, si 90% oameni corecti. Cei 90% ari putea foarte usor alunga pe cei 10% din mediul de Salsa, ca Salsa sa fie mentinuta curata, cu o atmosfera placuta. Dar, cine in afara de mine face ceva? Cine in afara de mine are curajul sa zica in public, cu gura mare, exact ce nu ai convine? NIMENI. Asta este adevarul. Toti care sant in potriva lucrurilor negative nu au curajul sa ia actiune reala, ferma, publica. Majoritatea se ascund in spatele unui forum ca asta, unde identitatea fiecaruia este ascunsa. Si stiu ca nu o-sa va placa ce am zis, dar din pacate, asta sant eu, si nici o-data nu mi-a fost frica sa spun adevarul, chiar daca adevarul doare.

Si daca vreti sa stiti dece sant atita de impotriva, va spun eu. Nu sant deloc de acord cu cei care invata 6 luni Salsa, si brusc se fac profi...! Nu este corect fata de elevi, care invata prost de la o persoana necalificata. Este ca si cand eu invat sa cant la pian 6 luni, si brusc ma fac prof de pian - ce pot eu sa invat pe altu? Cel mult sa zdrangane ca mine...

In concluzie, rivalitatile sant in general din cauza invidiei, geloziei, etc. Adica dece sant eu devina ca stiu sa dansez foarte bine? Dece altcineva trebuie sa-mi faca mie rau, daca eu dansez mai bine? Sant eu devina ca am invatat sa dansez atitia ani, cu seriositate si dedicatie? Sant eu devina ca am muncit foarte greu ca sa pot face anumite lucruri (in Salsa)? Nu, nu sant, dar alti nu se pot abtine de a invidia, si chiar merg mai departe, si fac rau...

Iar uneori chiar ami pare rau ca ma-am apucat sa predau Salsa in Romania. Trebuia sa las lumea in pace asa cum erau, si sa-mi vad de treaba, nu sa ma bag, si sa nu predau la atatia care astazi au devenit aroganti, inganfati, si mai rau, au devenit profi...

Michael.
 
Sint foarte impresionata de modul tau de a gindi si a vedea lucrurile Michael.
Nu sint dansatoare de salsa, sint un om din afara grupurilor, doar intru uneori pe acest forum pentru ca pur si simplu ma relaxeaza si ma face sa ma simt bine.
Cred ca sint foarte putini oameni care pot gindi asa.
Scuze, am simtit nevoia sa imi exprim parerea.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus