Iintermediari 1 si 2 este ceea ce dorim sa invatam? | Comunitatea Let's Dance

Iintermediari 1 si 2 este ceea ce dorim sa invatam?

maniac_the_evil

Scriu lent, ca o Țestoasă
Cetățean al Comunității
La incepatori am facut foarte multe stiluri de dans, insa la primul modul de intermediari 1 , si acum la cel de-al doilea modul, punem, foarte mult accentul pe salsa, rueda si tango. Nu spun ca este rau, insa as dori o diversificare asa cum am facut la incepatori. Este adevarat ca am facut si jive, dar nivelul era mult prea avansat ptr. niste cursanti dornici de a invata un nou stil de dans si nu de a face performanta. O alta problema este faptul ca facem o sumedenie de coregrafii, frumoase si interesante, insa dupa maxim 2 zile sunt uitate cu desavarsire. As vrea sa aud si alte pareri in legatura cu ceea ce am scris. Cred ca ideal ar fi sa invatam niste pasi de baza pe care sa putem sa ii legam in mod natural si firesc fara a incerca sa ne reamintim coregrafiile sau sa repetam dupa cineva.

alinaluca

Scriu leeeent, ca un Melc
Fost cursant Let's Dance
sondaj

Ar fi interesant sa facem un sondaj, la sala (pentru ca nu toata lumea intra pe forum), la fiecare grupa in parte, pentru a vedea ce dansuri doresc sa facem, cei mai multi dintre colegii nostri . Am vazut ca a mai fost subiectul acesta pe forum, dar cred ca ar trebui reluat.
In urma sondajului, majoritatea sa invinga, ca la orice alegeri libere :bom: .
Sorin , ne bazam pe calitatile tale de organizator :eek: pentru efectuarea sondajului.
O zi frumoasa tuturor!

Sorin Rădan

Scriu rapid rapid, ca un Iepuraș
Antrenor Let's Dance
Salut,

Punctual :

1. Programa de la intermediari 1 si 2 este ceva prestabilit si a fost cunoscuta
in momentul inscrierii la cursuri.

2. Daca vreti sa o schimbam, vorbiti in vestiar cu colegii si veniti la mine
dupa... Daca toata lumea este de acord, repet TOATA LUMEA, o schimbam.

3. ............ Aaaaa, nu e nimic la 3. Sunt doar 2 puncte.

Cu bine,
Sorin

Sus