hip hop vs pop dance | Comunitatea Let's Dance

hip hop vs pop dance

ItoTina

Scriu leeeent, ca un Melc
Cetățean al Comunității
Fetita mea de 6 ani,vrea sa danseze.Langa mine sunt 2 cluburi de dans.Hip hop si pop dance.Nu sunt hotarata pentru care sa optez.Care este diferenta de stiluri intre ele?
 
zambet

As vrea sa-ti spun mai multe, dar cred ca google te poate ajuta mai mult decat mine.
Eu nu stiu nimic ...

Personal, as da copilul la dansuri sportive, poate nu va deveni campion, dar
isi va dezvolta o postura corecta, dreapta si frumoasa a corpului ...
Dar asta e doar opinia mea.

Cu bine,
Sorin
 
Mie una daca mi-a parut rau de ceva este faptul ca parintii nu m-au dat un dans..orice fel de dans...In schimb am facut sport de performanta..dar totusi regret caci acum nu stiu dansa un tango..sau un vals ca la carte..sau cel putin sa ma simt eu bine cand il dansez..Asa ca..dupa parerea mea..iti poti da copilul la orice fel de dans..deoarece asta ii stimuleaza creativitatea si-l face mai responsabil si mult mai elegant..Eu una copilasii mei (cand o sa-i am) o sa mi-i dau la dansuri de socitate..pt ca observ cat de greu imi vine mie acum..Si aleg dansuri de socitate deoarece mi se par cele mai interesante ...si nu executate de multi..Pe cand hip hop..si altele le mai poate invata si singur..daca ii plac asa mult! Am multi prieteni care la varste fragede au facut ceva dansuri de sociatate..si au o aliura de toata frumusetea..si niste miscari uluitoare..plus..ca se simt bine in pielea lor cand pe ringul de dans danseaza numai ei..dand ”clasa” celorlalti care stau pe margine si ii privesc cu admiratie :beercheers: ..Am zis ca anul acesta o sa ma pun si eu sa invat..si asta asa pentru mine..sa ma simt eu bine.. :geek: sper numai sa-mi iasa..si sa gasesc pe cineva dispus sa ma invete in Clujul asta mare :flower:
V-am pupat si sper sa ne mai auzim curand :sunny:
 
Sus