Cum arată Valsul dansat de Profesioniști? | Comunitatea Let's Dance

Cum arată Valsul dansat de Profesioniști?

Am evadat putin din eu-ul meu de zi cu zi, dupa ce am vizionat filmuletele!

Care este parerea mea?

Dupa ani de studiu poti sa ajungi la o astfel de performanta!

Desi fata este subiectul principal ( prin prezenta, prin frumusete, rochie eleganta, miscarile elegante si artistice) consider ca partenerului ii revin mai multe laude, pentru ca,( nu se face nicio precizare), toate miscarile fetei sunt conturate de catre partener!
In momentul in care te uiti la ei cum danseaza -ii vezi pe "EI" ca un cuplu si mai ales o vezi pe Ea! Niciodata nu il vezi doar pe EL!

Si cred ca acest dans (sau ma rog, fiecare in parte, )nu ar fi fost perceput de mine, ca o adevarata poveste de dragoste , daca intre parteneri nu ar fi existat, ceea ce ne este simplu sa definim printr-un singur cuvant numit " chimie" sau spune-i cum vrei: magie, atractie, ceva-ul ala fara de care noi, .....privitorii nu am fi simtit..... fiorul!

Este greu sa exprimi in cuvinte si insuficient.... ceea ce simti, dar....poate intr-o zi ... am sa dansez si eu vals in asa fel incat sa creez ..............emotii!
Sper ca momentan am trecut de stadiul in care creez........zambete!
 
Si mai vreau sa-ti multumesc pentru toate materialele pe care ni le trimiti! Stiu ca necesita mult timp si energie!
Cred ca iubirea ta este atat de mare pentru dans, incat orice efort......... se transforma in bucurie si....asa si este perceput!
Deci, inca un multumesc......... in capatul unei coloane foarte lungi!
 
Cu plăcere, Mihaela.

O fac pentru că vreau să inspir și să educ.

Vreau ca lumea să ne găsească pe net, să vadă comunitatea noastra frumoasă... și să zică...

"De mâine, merg și eu la dansuri!"

Și asta să-i facă fericiți pe termen lung.
 
Sus