Care este cel mai iubit instructor de dans? | Comunitatea Let's Dance

Care este cel mai iubit instructor de dans?

RatuscaCeaUrata

Scriu leeeent, ca un Melc
Cetățean al Comunității
Buna,

Eu sunt Ratusca Cea Urata si ma adresez voua cursantilor mai vechi.

Am si eu o nelamurire, pentru ca am mai incercat sa urmez cursurile unei alte scoli de dans.
Motivul pentru care am renuntat, este ca mie si partenerului meu, nu ne-a placut instructorul.
Pe scurt am avut senzatia ca este muuult prea feminin pentru un barbat(tinde spre gay-nu numai cand dansa) si nici nu am putea spune ca avea calitati didactice.
Lucrand in vanzari, mi s-a intamplat de multe ori, ca un client sa aleaga sa lucreze cu compania noastra, decat cu altele ce practicau preturi mai mici.
De ce? Pur si simplu ne-au gasit pe noi ca fiind mai profesionisti si mai apropiati de clientii nostrii.
Din acest motiv, cautam un instructor bun de dans care sa cunoasca tehnicile dar si sa stie sa-si apropie cursantii.

Voi pe cine mi-ati putea recomanda?

Va multumesc!

R
 
Re: Care este cel mai "iubit/a" instructor/oare de dans??

Pentru ca sunt fosta cursanta.. eu pot raspunde zambet_larg

Cred ca fiecare din cursantii din Let's Dance ar putea sa iti spuna ca instructorul lui e cel mai bun zambet Am avut placerea sa ii cunosc pe toti si pot sa spun ca fiecare isi face orele super bine din punct de vedere al dansurilor, explicatiilor si torturii de rigoare.

Nu exista numai atmosfera de curs, ci exista multe glume, muuulte glume si uneori poti sa iesi dupa o ora de dans cu dureri mari de burta de la atata ras si dureri de picioare de la atata dans.

Pana acum am lucrat ca instructor principal numai cu Sorin la cursuri dar ii cunosc si pe ceilalti profi si am dansat si am primit explicatii si de la ei. Si cel mai important, am glumit si am stat de vorba si cu ei..zambet Tocmai asta e elementul cheie al Let's Dance-ului: profesionalism +marea familie care s-a format.

Dincolo de ce spun eu, cred ca afirmatiile mele sunt sustinute de numarul extrem de mare de cursanti care au facut module la LD fara numar.. fara numar zambet
 
Re: Care este cel mai "iubit/a" instructor/oare de dans??

Si eu, ca fost cursant si sper si viitor, pot spune acelasi lucru:

TOTI instructorii de la Let's Dance dau dovada un mare profesionalism (si glumele le spun profesional zambet, vorba Petrutei )

Dar, dintre toti, cel mai bun mi se pare... aaaa... TOTI zambet (nu sunt multi, dar vorba aia: putini si buni! )
Am avut placerea si onoarea sa ii cunosc pe toti, asa ca oricare ar fi alegerea ta, sigur va fi o alegere buna!

Spor la dans!

P.S.: petrecerile si excursiile organizare de ei sunt SUUUPER! zambet
 
Re: Care este cel mai "iubit/a" instructor/oare de dans??

Ca sa fiu obiectiv... inca n-am cunoscut ca si cursant toti instructorii LD, dar ma incadrez la categoria module fara numar.. fara numar zambet_larg
Fiecare e special in felul lui/ei, calitatea cea mai mare fiind ca fiecare pune pasiune in ceea ce face.
Iar asta se observa... si poate fi confirmat de nenumaratii cursanti... fosti, prezenti si viitori.
 
Re: Care este cel mai "iubit/a" instructor/oare de dans??

hy, Ratusca cea Urata! Iti inteleg perfect situatia pentru ca inainte de a incepe cursurile de dans eram la fel de debusolata, nestiind exact la ce grupa si la ce profesor sa ne inscriem.

Poti sa iti spun - si daca te vei inscrie la cursuri vei vedea - ca oricare dintre profi ii vei avea la grupa ta, vei fi foarte placut surprinsa! Crede-ma! De unde partenerul meu era sceptic la inceputul primului nostru modul , dupa aceea abia astepta fiecare ora de curs!
 
Sus